RNCF2010DTE105K
Mfr.Part #
RNCF2010DTE105K
Description
RES 105K OHM 0.5% 1/3W 2010
FIXED RESISTOR
Resistance :
105kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
PRECISION
JESD-609 Code :
e3
yes
Mount :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
12 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
WRAPAROUND
Datasheets
RNCF2010DTE105K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 105kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C