RNCF2010DTE102R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF2010DTE102R
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 102 OHM 0.5% 1/3W 2010
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Construction :
RECTANGULAR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Automotive AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
PRECISION
Power Rating :
250mW
Series :
RNCF
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm