RNCF2010DTC9R31
Mfr.Part #
RNCF2010DTC9R31
Description
RES 9.31 OHM 0.5% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
9.31Ohm
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%
EAR99
Datasheets
RNCF2010DTC9R31
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 9.31Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C