RNCF2010DTC9R10
Mfr.Part #
RNCF2010DTC9R10
Description
RES 9.1 OHM 0.5% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
9.1Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mount :
Surface Mount
Datasheets
RNCF2010DTC9R10
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 9.1Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C