RNCF2010DTC9K53
Mfr.Part #
RNCF2010DTC9K53
Description
RES 9.53K OHM 0.5% 1/3W 2010
2010 (5025 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
9.53kOhm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
RNCF2010DTC9K53
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 9.53kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C