RNCF2010DTC9K31
Mfr.Part #
RNCF2010DTC9K31
Description
RES 9.31K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
9.31kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm