RNCF2010DTC9K09
Mfr.Part #
RNCF2010DTC9K09
Description
RES 9.09K OHM 0.5% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
9.09kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
250mW
RNCF
Datasheets
RNCF2010DTC9K09
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 9.09kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C