RNCF2010DTC97R6
Mfr.Part #
RNCF2010DTC97R6
Description
RES 97.6 OHM 0.5% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
97.6Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%