RNCF2010DTC953R
Mfr.Part #
RNCF2010DTC953R
Description
RES 953 OHM 0.5% 1/3W 2010
Chip Resistor - Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W