RNCF2010DTC93K1
Mfr.Part #
RNCF2010DTC93K1
Description
RES 93.1K OHM 0.5% 1/3W 2010
Chip Resistor - Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Resistance :
93.1kOhm
Datasheets
RNCF2010DTC93K1
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 93.1kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C