RNCF2010DTC931R
Mfr.Part #
RNCF2010DTC931R
Description
RES 931 OHM 0.5% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
931Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Series :
RNCF
Construction :
RECTANGULAR
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
JESD-609 Code :
e3
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Datasheets
RNCF2010DTC931R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 931Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C