RNCF2010DTC931K
Mfr.Part #
RNCF2010DTC931K
Description
RES 931K OHM 0.5% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Automotive AEC-Q200
Resistance :
931kOhm
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W