RNCF2010DTC909R
Mfr.Part #
RNCF2010DTC909R
Description
RES 909 OHM 0.5% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.5%
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
PRECISION
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
909Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Datasheets
RNCF2010DTC909R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 909Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C