RNCF2010DTC8R25
Mfr.Part #
RNCF2010DTC8R25
Description
RES 8.25 OHM 0.5% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
8.25Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm