RNCF2010DTC887K
Mfr.Part #
RNCF2010DTC887K
Description
RES 887K OHM 0.5% 1/3W 2010
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Additional Feature :
PRECISION
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
887kOhm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Pbfree Code :
yes
Series :
RNCF
Mount :
Surface Mount
EAR99
Datasheets
RNCF2010DTC887K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 887kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C