RNCF2010DTC84R5
Mfr.Part #
RNCF2010DTC84R5
Description
RES 84.5 OHM 0.5% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Resistance :
84.5Ohm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%