RNCF2010DTC84K5
Mfr.Part #
RNCF2010DTC84K5
Description
RES 84.5K OHM 0.5% 1/3W 2010
yes
Series :
RNCF
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
ECCN Code :
EAR99
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
84.5kOhm
Additional Feature :
PRECISION
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Datasheets
RNCF2010DTC84K5
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 84.5kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C