RNCF2010DTC80R6
Mfr.Part #
RNCF2010DTC80R6
Description
RES 80.6 OHM 0.5% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
80.6Ohm
Tolerance :
±0.5%
PRECISION
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
2010 (5025 Metric)
Datasheets
RNCF2010DTC80R6
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 80.6Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C