RNCF2010DTC7K87
Mfr.Part #
RNCF2010DTC7K87
Description
RES 7.87K OHM 0.5% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
7.87kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm