RNCF2010DTC7K50
Mfr.Part #
RNCF2010DTC7K50
Description
RES 7.5K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
7.5kOhm
Pbfree Code :
yes
Feature :
Automotive AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF2010DTC7K50
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 7.5kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C