RNCF2010DTC7K32
Mfr.Part #
RNCF2010DTC7K32
Description
RES 7.32K OHM 0.5% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
7.32kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%