RNCF2010DTC78K7
Mfr.Part #
RNCF2010DTC78K7
Description
RES 78.7K OHM 0.5% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
JESD-609 Code :
e3
AEC-Q200
Feature :
Automotive AEC-Q200
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR
Factory Lead Time :
12 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
78.7kOhm
Datasheets
RNCF2010DTC78K7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 78.7kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C