RNCF2010DTC787R
Mfr.Part #
RNCF2010DTC787R
Description
RES 787 OHM 0.5% 1/3W 2010
Resistance :
787Ohm
Power Rating :
250mW
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Construction :
RECTANGULAR
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
12 Weeks
PRECISION
Feature :
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2010DTC787R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 787Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C