RNCF2010DTC787K
Mfr.Part #
RNCF2010DTC787K
Description
RES 787K OHM 0.5% 1/3W 2010
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Feature :
Automotive AEC-Q200
Power Rating :
250mW
Resistance :
787kOhm
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Datasheets
RNCF2010DTC787K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 787kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C