RNCF2010DTC71K5
Mfr.Part #
RNCF2010DTC71K5
Description
RES 71.5K OHM 0.5% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
71.5kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W