RNCF2010DTC6R81
Mfr.Part #
RNCF2010DTC6R81
Description
RES 6.81 OHM 0.5% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
6.81Ohm
Datasheets
RNCF2010DTC6R81
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 6.81Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C