RNCF2010DTC6R80
Mfr.Part #
RNCF2010DTC6R80
Description
RES 6.8 OHM 0.5% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
6.8Ohm
Power Rating :
250mW