RNCF2010DTC6R20
Mfr.Part #
RNCF2010DTC6R20
Description
RES 6.2 OHM 0.5% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Resistance :
6.2Ohm
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C