RNCF2010DTC68R0
Mfr.Part #
RNCF2010DTC68R0
Description
RES 68 OHM 0.5% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
68Ohm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNCF2010DTC68R0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 68Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C