RNCF2010DTC64R9
Mfr.Part #
RNCF2010DTC64R9
Description
RES 64.9 OHM 0.5% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
64.9Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2010DTC64R9
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 64.9Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C