RNCF2010DTC64K9
Mfr.Part #
RNCF2010DTC64K9
Description
RES 64.9K OHM 0.5% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
64.9kOhm