RNCF2010DTC5K23
Mfr.Part #
RNCF2010DTC5K23
Description
RES 5.23K OHM 0.5% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
5.23kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RNCF2010DTC5K23
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 5.23kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C