RNCF2010DTC59K0
Mfr.Part #
RNCF2010DTC59K0
Description
RES 59K OHM 0.5% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
59kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW