RNCF2010DTC53R6
Mfr.Part #
RNCF2010DTC53R6
Description
RES 53.6 OHM 0.5% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
53.6Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm