RNCF2010DTC52R3
Mfr.Part #
RNCF2010DTC52R3
Description
RES 52.3 OHM 0.5% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
52.3Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
AEC-Q200
Datasheets
RNCF2010DTC52R3
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 52.3Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C