RNCF2010DTC51K1
Mfr.Part #
RNCF2010DTC51K1
Description
RES 51.1K OHM 0.5% 1/3W 2010
Resistance :
51.1kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RECTANGULAR
Datasheets
RNCF2010DTC51K1
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 51.1kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C