RNCF2010DTC4R75
Mfr.Part #
RNCF2010DTC4R75
Description
RES 4.75 OHM 0.5% 1/3W 2010
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
4.75Ohm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm