RNCF2010DTC4R64
Mfr.Part #
RNCF2010DTC4R64
Description
RES 4.64 OHM 0.5% 1/4W 2010
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
AEC-Q200
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
4.64Ohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
RNCF2010DTC4R64
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.64Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C