RNCF2010DTC4R53
Mfr.Part #
RNCF2010DTC4R53
Description
RES 4.53 OHM 0.5% 1/4W 2010
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Automotive AEC-Q200
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
4.53Ohm
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
12 Weeks
Datasheets
RNCF2010DTC4R53
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.53Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C