RNCF2010DTC4R12
Mfr.Part #
RNCF2010DTC4R12
Description
RES 4.12 OHM 0.5% 1/4W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
150V
Resistance :
4.12Ohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2010DTC4R12
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.12Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C