RNCF2010DTC4K87
Mfr.Part #
RNCF2010DTC4K87
Description
RES 4.87K OHM 0.5% 1/3W 2010
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
4.87kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Datasheets
RNCF2010DTC4K87
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.87kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C