RNCF2010DTC4K64
Mfr.Part #
RNCF2010DTC4K64
Description
RES 4.64K OHM 0.5% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
4.64kOhm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNCF2010DTC4K64
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.64kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C