RNCF2010DTC49R9
Mfr.Part #
RNCF2010DTC49R9
Description
RES 49.9 OHM 0.5% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
49.9Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Datasheets
RNCF2010DTC49R9
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 49.9Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C