RNCF2010DTC49K9
Mfr.Part #
RNCF2010DTC49K9
Description
RES 49.9K OHM 0.5% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
49.9kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%