RNCF2010DTC46K4
Mfr.Part #
RNCF2010DTC46K4
Description
RES 46.4K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
46.4kOhm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Power (Watts) :
0.333W 1/3W