RNCF2010DTC464K
Mfr.Part #
RNCF2010DTC464K
Description
RES 464K OHM 0.5% 1/3W 2010
Resistance :
464kOhm
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Ratings :
AEC-Q200
Surface Mount
Feature :
Automotive AEC-Q200
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNCF2010DTC464K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 464kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C