RNCF2010DTC45K3
Mfr.Part #
RNCF2010DTC45K3
Description
RES 45.3K OHM 0.5% 1/3W 2010
Resistance :
45.3kOhm
RNCF
Feature :
Automotive AEC-Q200
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W