RNCF2010DTC44K2
Mfr.Part #
RNCF2010DTC44K2
Description
RES 44.2K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
44.2kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W