RNCF2010DTC43K0
Mfr.Part #
RNCF2010DTC43K0
Description
RES 43K OHM 0.5% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
43kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
2010 (5025 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
12 Weeks
Datasheets
RNCF2010DTC43K0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 43kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C