RNCF2010DTC3R92
Mfr.Part #
RNCF2010DTC3R92
Description
RES 3.92 OHM 0.5% 1/4W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
3.92Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Working Voltage :
150V